PKN ORLEN wspiera sport akademicki

Do końca 2022 roku jeszcze 2 miesiące, ale już widać, że był pełen sukcesów i emocji do pełna Akademickiego Związku Sportowego, którego sponsorem jest PKN ORLEN. Jak oceniają Państwo ten projekt i jakie znaczenie ma dla Państwa wspieranie sportu akademickiego?

– PKN ORLEN w swojej działalności społecznej od wielu lat kładzie duży nacisk na promocję aktywności fizycznej, sportu i zdrowej rywalizacji. Jest sponsorem i partnerem wielu programów, dzięki którym młodzi zawodnicy mogą realizować swoje pasje i rozwijać skrzydła w sporcie zawodowym. Sponsoring Akademickiego Związku Sportowego oraz Akademickiej Reprezentacji Polski naturalnie uzupełnia te działania. Akademicka Reprezentacja Polski może poszczycić się praktycznie co roku fantastycznymi osiągnięciami. W 2022 roku w całym światowym cyklu zdobyła aż 40 medali (25 złotych, 9 srebrnych i 6 brązowych). Wygrała także klasyfikację medalową tegorocznych Europejskich Igrzysk Akademickich, które odbyły się w Łodzi zdobywając 83 medale.

Koncern jest także Głównym Sponsorem Akademickich Mistrzostw Polski, które skupiają kilkadziesiąt dyscyplin sportowych oraz blisko 20 tys. uczestników reprezentujących 130 uczelni.

Współpraca ORLENU i AZS dotyczy również Integracyjnych Mistrzostw Polski AZS – cyklu zawodów skierowanego do studentów z niepełnosprawnościami, który z każdym rokiem poszerza swój program i liczbę uczestników.

Uczestniczymy też w AZS Winter Cup, czyli Akademickim Pucharze Polski w narciarstwie alpejskim, który już od 20 lat wpisuje się w zimowy kalendarz rywalizacji.

Współpraca z AZS pozwoliła także na wzmocnienie przekazu o sporcie akademickim
w mediach. Najlepszym dowodem na to są coroczne wzrosty ekwiwalentu medialnego.

Sport buduje pożądany wizerunek naszej marki wśród wszystkich grup interesariuszy. Jesteśmy zaangażowani w dyscypliny, które Polacy od lat kochają i kojarzą z nimi naszą markę. Jest także skutecznym narzędziem do budowy rozpoznawalności brandu ORLEN na rynkach międzynawowych w ramach ekspansji naszego biznesu.

Serdecznie gratulujemy wszystkim akademickim sportowcom osiągniętych sukcesów w bieżącym roku. Mamy nadzieję, że przyszły rok będzie równie dobry. Ich determinacja w sięganiu po najwyższe cele jest ogromna i życzymy im realizacji wszystkich sportowych planów i spektakularnych sukcesów w kolejnych startach.

Kinga Fedorowska, Dyrektor w Biurze Marketingu Sportowego, Sponsoringu i Eventów w PKN ORLEN